Tartalomjegyzék:

Videó: "Slavianski Bazaar": a fesztivál története, program, szimbólum, az elmúlt évek nyertesei

Videó:
Videó: The Untold Truth Of Nirvana's Krist Novoselic 2024, Június
Anonim

A vitebszki "Slavianski Bazaar" a különféle művészeti ágak nemzetközi fesztiválja. Fő célja a különböző országok kreatív embereinek egyesítése a művészeten keresztül a kölcsönös megértés és béke megteremtése érdekében.

A fesztivál története

Szláv piactér

A "Slavianski Bazaar" fesztivált először 1992 júliusában rendezték meg. Három nonprofit, magánszervezet alapította. Ez Vitebsk város "kulturális központja", amelynek akkori igazgatója Rodion Bass volt. "Rock Academy" Ukrajnából Nikolai Krasnitsky vezetésével. És az "Irida" (Oroszország), amelynek rendezője Szergej Vinnikov volt. Kidolgozták a fesztivál helyzetét és programját is. Rodion Bass lett a "Slavianski Bazaar" igazgatója. Sergey Vinnikov - általános producer és főrendező. Csak az első évben a fesztivál több mint ezer vendéget és résztvevőt vonzott különböző országokból.

1995-ben a filmvetítések először szerepeltek a Slavianski Bazaar fesztivál programjában. Résztvevők minden évben lettekTöbb. 2003-ban az Uniós Államok Napja is bekerült a fesztivál programjába. Ugyanebben az évben rendeztek először zenei versenyt gyerekeknek. 2007-ben rekonstruálták a Nyári Színház színpadát, ahol a fesztivál főbb eseményeit tartják.

Szimbólum

Szláv bazár Vitebszkben

A "Slavianski Bazaar" fesztivál fő szimbóluma a búzavirág. Egy moszkvai művész, Alexander Grimm tervezte. Az emblémán jegyzetként van ábrázolva. Mellette a „Slavianski Bazaar in Vitebsk” felirat. A kompozíció körül a szöveg két nyelven – fehéroroszul és angolul – „Nemzetközi Művészeti Fesztivál”.

Fesztiválprogram

A "Slavianski Bazaar" program minden évben a következő eseményeket tartalmazza:

• A fesztivál megnyitója.
  • Nemzetközi popénekesek versenye.
  • Szövetséges Államok Napjai.
  • Nemzetközi verseny gyerekeknek.
  • Belarusz, orosz és ukrajnai művészek gálakoncertjei.

A versenyről

A fesztivál fő dolga mindig is a popdalok előadóinak versenye volt és az is marad. Az évek során a zsűri tagjai különböző országok szakértői voltak. A legelső versenyen 1992-ben Vladimir Mulyavin volt a zsűri elnöke. Ez a legendás VIA megalkotója és első vezetője"Dalok". Maga a verseny neve többször változott. A célok azonban változatlanok maradtak. A versenyen való részvétel nagy siker. A győzelmet pedig rangos díjnak tekintik. A verseny feltételei szerint minden versenyző élőben énekel, plusz és mínusz hangfelvételek használata nélkül, a Fehérorosz Köztársaság Nemzeti Zenekarának kíséretében, Mikhail Finberg vezényletével.

Ez a fesztivál egyedülálló lehetőség arra, hogy megmutassa magát, híressé váljon és jegyet szerezzen a nagyszínpadra. A verseny győztese oklevelet és pénzjutalomban részesül. Előadása szerepel a fesztivál zárásának szentelt "Slavianski Bazaar" zárókoncerten.

Versenyfeltételek

2016-ban a "Slavianski Bazaar" fesztivál július 14. és 18. között kerül megrendezésre. 18 évnél nem fiatalabb és 31 évnél nem idősebb művészek vehetnek részt. Minden versenyzőnek rendelkeznie kell előadói tapasztalattal, győztesnek vagy oklevelesnek kell lennie bármely zenei fesztiválon vagy versenyen.

Szláv Bazár program

Először a vezetőség választja ki a résztvevőket. Ehhez minden versenyző elküldi magáról a szükséges anyagokat.

A verseny két szakaszban zajlik. Ez az elődöntő és a döntő.

A zsűri népszerű zeneszerzőkből, popénekesekből, producerekből, költőkből, újságírókból, menedzserekből áll.

Az a résztvevő nyer, aki két versenynapon a legtöbb pontot szerezte. Ha a zsűri úgy ítéli meg, hogy egyetlen résztvevő sem felel meg a nyertes kritériumainak, akkor a Grand Prix nem azdíjazva.

Azok a versenyzők, akik bármilyen helyet nyernek, pénzjutalomban részesülnek.

A pályázót kizárhatják a beosztás szabályainak megsértése, a próbákról való távolmaradás, a szerzői jogok figyelmen kívül hagyása, a bírókra nehezedő nyomás, a konfliktusok és az illetlen viselkedés miatt.

Korábbi nyertesek

koncert Szláv Bazár

A következő művészek nyertek a vitebszki Slavianski Bazaar fesztivált az évek során: